Lukud Boda – Euroopa Kvaliteet Maksimaalseks Kaitseks

... Lukkude turul ei ole just ülearu palju maailmanimega tootjaid. Saksa ettevõte Boda on üks neist 

Lukkude turul ei ole just ülearu palju maailmanimega tootjaid. Saksa ettevõte Boda on üks neist. Lukumehhanismid, mis rahvusvaheliste standardite järgi vastavad 4. sissemurdmiskindluse klassile, sobivad hästi paigaldamiseks korterite välis- ja siseustele ning kontorite ja kontori- ja tootmisruumide ustele. Seejuures on Boda lukkudele iseloomulik madal hind. 

Meie ettevõttest saate osta Boda lukkude erinevaid mudeleid. Samuti paigaldame need professionaalselt, et kindlustada maksimaalne kaitsetase. 

Boda lukkude spetsiaalne eriti sissemurdmiskindel mehhanism

Boda lukkude peamine väärtus on tootemargi turvamehhanism. Euroopa standardi EN 12209 järgi vastab see 4. sissemurdmiskindluse klassile. See võimaldab kasutada Boda lukke nii elu-, kontori- kui tootmisruumide ustel.

Üldjuhul koosneb mehhanism 8 hoovast. Selline arv annab üle 100 000 võimaliku võtmekombinatsiooni. Katsed lukku muukrauaga lahti muukida on määratud nurjumisele – pätil tuleks luku kallal vaeva näha vähemalt 48 tundi söömata, magamata ja puhkamata. 

Lisaks sellele tagab täiendav kaitsetase võtme fikseerumise lukumehhanismis. Võtit õnnestub lukuaugust eemaldada ainult juhul, kui lukk on kas täielikult avatud või täielikult suletud. See ei võimalda mehhanismi fikseerida ohtlikus «natuke lahti» olekus, mis võib põhjustada konstruktsiooni sisemiste osade purunemise. 

Kõrgtugev teras lisakaitseks

Boda lukkude teine väärtus on see, et nende valmistamiseks kasutatakse spetsiaalseid terasemarke, mis on puurimiskindlad ja kaitsevad muude sissemurdmisürituste eest. Kõrgtugevat terast kasutatakse nii välis- kui siseplaatideks, et kurjategija ei saaks konstruktsiooni trelli, perforaatori või muu sarnase tööriistaga vigastada.

Terase täpset «retsepti» tootjaettevõte arusaadavatel põhjustel ei avalda. Metall karastatakse, vähendades selle järeleandlikkust ja haprust. Seejärel kaetakse teras õhukese tsingikihiga, mis on vajalik metalli korrodeerumise ärahoidmiseks, kui lukk paigaldatakse välisuksele või väravale. 

Teras ka lakitakse. Seegi kaitseb rooste ja mehaaniliste mõjutuste eest. Lakikiht võimaldab ära hoida tolmu ja muude pehmet tsinki kriipida võivate välisteguritega kokkupuutest põhjustatud rikked. 

Europrofiiliga silinder ja teised riiglite liigid

Lukk peab olema mitte ainult turvaline, vaid ka praktiline. Ettevõttes Boda saadakse sellest aru ja seepärast pakutakse klientidele ainult maksimaalselt kasutusmugavaid konstruktsioone. Kõige levinumad riigli variandid on järgmised.

  • Sirge ristkülikukujuline. Ülikaitstud riigel, mis käib korpusest välja 20 mm pikkuselt. Soovitav paigaldamiseks välisustele. Valmistatakse kaitstud terasest, mis on vastupidav lõikamisele ja teistele kahjustamise viisidele; 
  • Ühepoolne kaldus. Klassikaline variant paigaldamiseks siseustele. Ukse sulgemisel tõmbub see lukumehhanismi ja seejärel väljub lukuvastusesse. Fikseerib ukse kindlalt, kaitstes tõmbetuule eest ja kindlustades privaatsuse; 
  • Ühepoolne kaldus koos täiendava ristkülikukujulisega. Universaalne lahendus, mis sobib nii välis- kui siseustele. Tagab kindla lukustuse.

Nagu näete, leidub ettevõtte Boda tootevalikus lukke igaks juhtumiks. 

Erinevad värvid, et uks näeks kena välja

Lukud, eriti siseuste lukud peavad ka ilusad olema ja harmoneeruma interjööriga, püüdmata seejuures tähelepanu. Just seepärast pakub Boda mitut värvilahendust. 
Lukud Boda

Ettevõtte tootevalikus on esindatud klassikalised hõbedased ja kullakarva ning messingi ja sinepi värvi lukud. Toon ei mõjuta funktsionaalseid näitajaid, kuid on abiks lukumehhanismi interjööri sobitamisel.

Boda lukud koos professionaalse paigaldusega

Selleks, et lukk oleks tõeliselt usaldusväärne, teeniks kaua ja kaitseks hästi ebaseadusliku sissetungi eest, tuleb see õigesti paigaldada. Professionaalne paigaldus aitab vältida vigastusi ning kindlustab lukumehhanismi kindla fikseerimise ukselehte. 

Seega võib lukk – isegi Boda – käpardliku ja vale paigalduse tõttu «kõverdi» ette saada ning sellesse sattuda tolm ja puidu mikroosakesed, mis võivad mehhanismi kinni kiiluda. Seetõttu ei soovita me lukku ise paigaldama hakata.

Meie ettevõttest saate osta Boda luku koos professionaalse paigaldusega. Meie