Mida teha, kui ukselukk rikki läks

... Lukud võivad rikki minna erinevatel põhjustel. 

Lukud võivad rikki minna erinevatel põhjustel. Põhjuseks võib olla mehaaniline kulumine, võõrkeha sattumine südamikku, mõne funktsionaalse elemendi deformeerumine jne. Aga kui ukselukk on rikkis, on selle põhjuse üle arutamine viimane, millega omanik tegeleda tahab. Kõik mõtted hõivab soov kas ruumi sisse või sealt välja pääseda.

Räägime teile nüüd, mida sel juhul teha. Kõige lihtsam, õigem ja praktilisem otsus on pöörduda meie ettevõtte poole. Lukuabi meister jõuab kohale 15 minutiga, avab luku ja remondib selle või vahetab uue vastu. Tuleme kohale kõikjale Tallinnas, töötame kiiresti ja ametlikult ja meil on alati kaasas kõik vajalikud seadmed ja tööriistad.

Kas lukku võib ka ise avada

Mis pole keelatud, on lubatud. Teoreetiliselt võite ju üritada. Selleks läheb teil tarvis kahte traadijuppi ja – nagu filmides – juukseklambrit. Esimene läheb käiku tõukurina ja teisega suruge muukidele. 

Lukusilinder on ehitatud nii, et avamiseks tuleb vajutada spetsiaalsetele nagadele. Kui teil võti silma ees on, näete, millistele muukidele on vaja suruda ja milliseid ignoreerida. Pärast traatide sisestamist pöörake lukku juukseklambriga ja ennäe imet – uks avanebki. 

Siiski tasub meeles hoida, et enamust tänapäevastest lukkudest teil sellisel arhailisel viisil avada ei õnnetu. Neis kasutatakse märksa keerukamaid mehhanisme kui klassikalised turvalukud. Ka vanade lukkudega tuleb vaeva näha – kui teil ikka murdvarga kogemusi pole, võivad katsed nagadele õiges järjekorras vajutada võtta aega mitu tundi. Ja teil veab, kui naabrid selle ajaga midagi kahtlustama ei hakka.

Kui uksel on eest ristlukk, saab seda pöörata kruvikeerajaga. Selleks tuleb lukuvastus laiemaks puurida ja seejärel instrument tekkinud avasse pista. Siseuksi aga saab avada isegi tavalise kööginoaga, mis tuleb toppida ukse ja piida vahele ja seejärel pole vaja muud teha kui lukukeelele survet avaldada.
lukk läks rikki

Kui aga lukk on blokeerunud, nö «hangunud», on see kõik kasutu. Näiteks on mingi sisemine osa mehaanilise kulumise tõttu purunenud või on konstruktsiooni sattunud mingi võõrkeha. Sellist lukku ei saa pöörata ja teil ei jää muud üle kui uks lahti monteerida ja lukumehhanism eemaldada. 

Kas ukselukku saab parandada

Kui rikkis lukk õnnestus siiski avada, on parim, mida sellega teha, visake prügikasti. Lukumehhanismid on sedavõrd keeruka konstruktsiooniga, et isegi väikseim tõrge annab tunnistust sellest, et midagi on valesti. Enamusel juhtudest saab katkist lukku muidugi ka remontida, aga targem on seda mitte teha.

Selleks on mitu põhjust. Esiteks viib isegi väike rike palju tõsisemate süsteemsete konstruktsiooniliste riketeni. Kui üks osa välja vahetada, ei garanteeri keegi, et järgmisel nädalal ei lähe rivist välja teine või kolmas. 

Teiseks väheneb pärast remonti konstruktsiooni töökindlus, sest lukk võib hakata «logisema» ega ole enam nii sissemurdmiskindel – selle saab avada tavalise kruvikeeraja ja paari hoobiga vastu korpust. 

Ja lõpetuseks – remondi käigus satub korpusesse paratamatult võõrosakesi. Kui need satuvad hammasrataste vahele või teistele liikuvatele konstruktsioonidele, põhjustab see luku blokeerumise. 

Seepärast on parim, mida ukseluku rikkimineku korral teha saate, kutsuda kohale meie meister. 

Ukselukkude avamise meistrid Tallinnas

Meie lukuavamisteenistuses töötavad professionaalsed meistrid, kes aitavad teil lukurikke korral koju pääseda või kui ust ei ole enam võimalik lukustada, vahetavad välja terve lukukonstruktsiooni. 

Meister sõidab välja 15 minuti jooksul pärast teie väljakutset – iga kell, olgu päev või öö. Te ei pea kaua ootama – saabume kohale kiiresti. Avame absoluutse enamuse lukkudest 5-10 minutiga. Uks ise jääb seejuures terveks ning töö toimub vaikselt ja viisakalt. 

Meistril on igaks juhuks alati kaasas ka varulukud ja ta annab teile valida mitme teie uksele sobiva variandi vahel. Paigaldame kohapeal kiiresti ja kooskõlas kvaliteedistandarditega. Te saate uued võtmed ja lukule 2-aastase garantii!

Seepärast ei maksa meelt heita, kui ukselukk rikki läks. Helistage lihtsalt meie meistrile, kes tuleb kohale igal ajal ja aitab teid hädast välja. Töötame ööpäevaringselt puhkepäevade ja lõunapausideta – isegi uusaastaööl ja muude suurte pühade ajal.