Tallinna lukuabi lugu. 2. osa

... Enamik olukordi, mis nõuavad lukuabi Tallinnas, on üsna rutiinsed 

Enamik olukordi, mis nõuavad lukuabi Tallinnas, on üsna rutiinsed. Korteriomanik on võtmed ära kaotanud; autouks läks juhuslikult kinni ja võtmed jäid istmele; inimene läks suitsetama ja võti jäi teisele poole ust. Ent mõnikord kutsutakse meie spetsialiste appi ka väga huvitavatesse ja erakordsetesse olukordadesse.

Sellest, kuidas meie spetsialistid üritasid avada vana seiffi ja proovisid avada lukku enne tormi algust, kirjutasime juba varem. Järgnevalt jagame veel paari huvitavat lugu – sealhulgas sellest, kuidas meie meistrid on päästnud kolm elu ja ühe abielu.

Lukuabi Lasnamäel

Lasnamäed hakati ehitama 1971. aastal vastavalt Nõukogude Liidu linnaarhitektuuri standarditele. Piirkonnas on paneelkõrghooned ning mitte väga mugavad hoovid ja kitsad läbisõidud. Ühes nendest hoovidest juhtus üsna jube lugu.

Lasnamäe elanikul hakkas halb – tundus, et tegu oli mürgitusega. Tema abikaasa kutsus välja kiirabi, ent meeskond ei pääsenud abivajajani – sissepääs hoovi oli autoga blokeeritud. Auto omanik saadi kätte, ent selgus, et võti on jäänud auto istmele… Juba taheti hakata lõhkuma klaasi, sest abivajaja oli hädas.

Omanik kutsus välja meie meistri ning selgitas, et spetsialisti kiire kohalejõudmine on ääretult oluline. Meister ei vajanud veenmist. Spetsialist haaras tööriistakohvri ning tormas väljakutsele, jõudes sinna vaid 10 minutiga. Juba ühe minuti pärast oli auto avatud. Kiirabi pääses sisehoovi ja naine päästeti.

Lukuabi Nõmmel

See lugu ei puuduta otseselt lukuabi Tallinnas. Loos puuduvad uksed, ent sisaldub murtud süda. Meie meistrid teostavad lukuabi ning päästavad ka abielusid, oma võimete piires.

Teadaolevalt on Nõmmel üsna palju ilusaid sildu. Pulmarongkäigud riputavad reelingu külge lukke, millele on kirjutatud noorpaari nimed. Ka seekord oli nii, ent midagi läks valesti ja peigmees otsustas viimasel hetkel ümber ning keeldus abiellumast. Ent lukk rippus juba sillal ja võti oli vees.

Peigmees helistas meie spetsialistile. Just nii kindel ja alistamatu oli tema otsus. Meie meister arvas, et suundub tavapärasele luku avamisele, ent kui suur oli tema üllatus, kui selgus väljakutse põhjus. Kliendi soov on ülim. Meister avas luku ning rääkis sellel ajal peigmehega kui mees mehega, rahulikult ja otsekoheselt.

Ja selgus, et peigmees oli lihtsalt stressis, ent armastas endiselt pruuti. Ja ehk oli tema tegu natuke liiga radikaalne? Peigmees muutis meelt ja pulm jätkus.

lukuabi tallinn
Lukuabi Haaberstis

Vaikne magalarajoon Haabersti on meie meistritele hästi teada. See on veel üks Nõukogude Liidu Tallinna linnaosa, kus asuvad  suvilad ja paneelmajad. Kohalikud elanikud kaotavad või unustavad võtmeid üsna sageli. Ent see lugu on eelmistest veel dramaatilisem.

Jahedal oktoobriõhtul võttis meie operaator vastu kõne. Teisel pool toru olev inimene oli ilmselgelt purjus ja tema sõnu katkestas külmast tingitud hammaste plagin. Operaatoril õnnestus siiski teada saada aadress ja ta saatis sinna meie meistri.

Selgus, et piirkonna elanik tähistas sõbra sünnipäeva ja läks alkoholiga natuke liiale. Tal tekkis kindel soov jalutada mööda Harku järve kallast, olles melanhoolses meeleolus ja imetledes lehtede langemist. Ent suunataju vedas meest natuke alt ja ta sattus mitte järve kaldale, vaid sügisesse külma vette. Õnneks suutis ta veest välja tulla, ent koduvõti jäi kusagile Harku järve põhja.

Meie meistrit ei hoiatatud ette, et teda ootab Haaberstis märg ja purjus mees, kellel on väga külm. Ent meister jõudis sellele vaatamata kohale väga kiiresti, vaid 15 minutiga ja avas sama operatiivselt ka luku. Klient oli meeldivalt üllatunud, et meie teenuse eest saab maksta pangakaardiga – rahakott jäi võtmetega samasse asukohta.

Lukuabi Mustamäel

Ja ka viimane lugu ei puuduta otseselt lukuabi Tallinnas. Mustamäe linnaosast saabus väga ärev kõne – helistav naisterahvas oli äärmiselt ehmunud. Tema sõnul mängisid kaks tema koera toas ja põrandal oli avatud seif..

Väiksem koer ronis sinna sisse ja suurem koer pani ukse kinni. Perenaine kuulis heli ja sai kiirest toimunust aru. Tegutsemiseks olid vaid sekundid, ta helistas meile ja meie helistasime kiiresti meistrile. Spetsialisti sõidu ajal uuris operaator välja seifi mudeli ja muud andmed ning edastas need meistrile.

Meister saabus täisvarustusega ning vähem kui 10 minutiga. Seifi avamine toimus väga kiiresti. Kui uks avanes, hüppas väike koer rõõmsalt omaniku sülle.

Ja enne lahkumist vahetas meister ka fonoluku toru ära. Me teeme ka seda  😉