Mis meetodeid murdvargad metalluste ja lukkude avamiseks kasutavad? Osa 2.

... Ukse kaitse sissetungi eest 

Sissemurdmine on kui õudusunenägu ning me kõik arvame, et meiega seda ei juhtu. Paraku tõde on see, et peame ise ette võtma meetmeid, mis langetaksid sissemurdmise tõenäosust. Huvitav eksperimet, kus uuriti kaua võtab aega majja sissemurdmine ja varastatud asjadega lahkumine.

Meie meistrid on päri, et kokkuvõttes on sissemurdmise põhimõte üsna lihtne: hinged tuleb rivist välja viia ja seejärel ukseleht eest väänata. Harilikult kasutatakse elektrilist tööriista, millega hinged läbi lõigatakse. See meetod on levinud uusehitustel, kus paljudes korterites tehakse remonti ja keegi ei pööra mürale tähelepanu. Ukse kaitseks sissetungi eest kasutatakse spetsiaalseid tihvte. Need käivad uksekarbi soontesse ja ei võimalda ukselehte eest väänata. 

Metalluste lukkude lahtimurdmine/ sissemurdmine

Metalluste lukkude lahtimurdmiseks on mitu moodust. Need erinevad sõltuvalt lukumehhanismide konstruktsioonist ja tugevusest.

  • Sõltuvalt konstruktsioonist puurivad kurjategijad luku mitmest kohast välja. See meetod on aktuaalne nii silinder- kui turvalukkude puhul. Sissetungi tõenäosuse vähendamiseks paigaldatakse uksele karastatud terasest silindritega silindelukud. Turvalukkudes aga kasutatakse kaitseplaate ja tugevdatakse korpust. Samuti on olulise tähtsusega jäikusribid ja nende õige paiknemine ning ukse konstruktsioon.
  • Vargad löövad silindri mitme tugeva löögiga sisse. Löögid antakse mitme erineva nurga alt, mille tulemusena lukk puruneb. Sel moel avaneb juurdepääs lukumehhanismile. Luku kaitsmiseks soovitavad asjatundjad paigaldada täiendavad soomusplaadid ja odavaid ebakvaliteetseid lukke mitte osta.
  • Soomusplaatide veel üheks oluliseks väärtuseks on kaitse erinevate tööriistade eest, mille abil saab silinderluku lõhkuda.
  • Turvalukkude puhul kasutavad vargad spetsiaalset instrumenti, mis pistetakse lukuauku nagu võti, pööratakse jõuga ja viiakse lukk niiiviisi rivist välja. Enne instrumendi sisestamist suurendavad kurjategijad lukuauku. Korteri kaitsmiseks sissemurdmise eest tuleb paigaldada lukukattega turvalukk, mis blokeerib mehhanismile juurdepääsu. Lukuaugu suurendamise eest kaitseks aga kasutatakse turvafurnituuri.
  • Soomusplaat kaitseb lukumehhanismi tõenäolise sissetungi eest. See rikutakse tavaliselt esimeses järjekorras. Kõike lihtsam ja tõhusam viis on see kuvaldaga eest lüüa. Kui plaat on paigaldatud ukselehe peale või valmistatud ebakvaliteetsetest materjalidest, kulub selle lõhkumiseks 5 minutit. Seepärast on kõige parem peita see ukselehe sisse. Ärge unustage materjalide tugevust.

Kokkuvõte

Metallukse lahtimurdmiseks on terve hulk viise. Ülalkirjeldatud neist on kõige põhilisemaid, aga ka tõhusaimad. Siiski piisab loetletud näidetest täiesti, et mõista – välisukse kvaliteedi pealt ei maksa koonerdada. Samuti on tähtis õige paigaldus. Meie spetsialistid aitavad valida sobiva kvaliteediga ukse ja paigaldavad selle õigesti. 

Juhul, kui soovite oma luku või mehhanismi vahetada modernsema ja kindlama vastu, siis broneerige meie meistri visiit. Meie spetsialistid aitavad valida sobiva kvaliteediga uue luku ja paigaldavad selle vastavalt. Lisage oma kontaktide juurde meie teenus Lukuabi Tallinnas. Probleemi korral, on Teil vaja vaid helistada telefonil +372 5198 0111 ja meister jõuab väljavalitud kohta poole tunni jooksul.