Kuidas valida ukselukku?

... Uksele luku valimine on väga vastutusrikas ettevõtmine. 

Uksele luku valimine on väga vastutusrikas ettevõtmine. Lukumehhanismi kvaliteedist sõltub ukse korralik töötamine ja eluaseme üldine turvalisus. Kuidas siis ikkagi valida turul pakutavate seast välja see õige?

Mõõtude järgi valimine 

Selleks, et uus lukk suuruse poolest ideaalselt sobiks, tuleb vana lukk ukse eest ära monteerida ja poodi kaasa võtta. Müüja-konsultandid leiavad teile analoogse samade mõõtudega mudeli.
Kui ukse ees lukku ei ole, tuleb võtta paigalduskoha mõõdud. Üle tuleb mõõta paigaldussüvendi parameetrid, korpuse aknad, kinnitusaukude vahekaugused jne. 
Lukud valitakse täpsete mõõtude järgi millimeetrites. Pliiats või sõrmed nende mõõtude võtmiseks ei sobi.

Ukselukkude tüübid

Ukselukke on mitut tüüpi, aga kõige kindlamad on turvalukud, silinderlukud, elektroonilised ja kettamehhanismiga lukud. Välisustele ja väravatele on mõistlik paigaldada kettamehhanismiga lukk, kuna see talub hästi miinustemperatuure.
Suurema turvalisuse huvides tuleb välisuksele paigaldada kaks erinevat tüüpi lukku. Luku töökindlus sõltub tootmise kvaliteedist. Odavad lukumehhanismid tekitavad palju peavalu ja lähevad ruttu rikki. 
Lukku ostes veenduge kvaliteedisertifikaatide ja tootegarantii olemasolus. Kui neid ei ole, riskite võltsingu ostmisega.

Ei leidnud sobivat lukku – mida teha?

Te olete kõik linna poed läbi käinud, aga sobivat lukku pole leidnud? Sellel võib olla kaks põhjust. Ilmselt on teie lukk nii vana, et selliseid enam ei toodeta või on see meisterdatud «põlve otsas» ainueksemplarina.
Pöörduge professionaalide poole, kes aitavad teie uksele sobiva luku leida. Meister otsib ise luku ja kui vaja, paneb ette ka.
Et olla kindel, et lukk sobib 100% ja teenib teid kaua, pöörduge spetsialistide poole. Tallinnas on meistrite number +372 5198 0111. Asjatundja valib õige luku välja ja toob teile koos tšekiga koju kätte.