Kuidas valida ukselukku?

... Ukseluku valik on väga vastutusrikas ettevõtmine 

Kuidas valida ukselukku? Ukseluku valimine on väga vastutusrikas ettevõtmine. Lukumehhanismi kvaliteedist sõltub ukse korralik töötamine ja eluaseme üldine turvalisus. Kuidas siis ikkagi valida turul pakutavate seast välja see õige? Meie Lukuabi-Expert tiim jagab kasulikke nippe.

Ukseluku valimine mõõtude järgi  

Selleks, et uus ukselukk suuruse poolest ideaalselt sobiks, tuleb vana lukk ukse eest ära monteerida ja poodi kaasa võtta. Müüja-konsultandid leiavad Teile analoogse samade mõõtudega mudeliKui ukse ees lukku ei ole, tuleb võtta paigalduskoha täpsed mõõdud. Üle tuleb mõõta paigaldussüvendi parameetrid, korpuse aknad, kinnitusaukude vahekaugused jne. Siin tuleb aga veel tähele panna, et lukud valitakse väga täpsete mõõtude järgi millimeetrites. Pliiats või sõrmed nende mõõtude võtmiseks paraku ei sobi.
Meie teenuse valimisel, võtab antud ülesande enda peale ikkagi meister. Nimelt toob lukumeister kaasa uue luku meie partneritelt tšeki ja vajalike instrumentidega, et sooritada kiire paigaldus. 

Ukseluku valik tüübi alusel

Ukselukke on kindasti mitut tüüpi, aga kõige kindlamad on turvalukud, silinderlukud, elektroonilised ja kettamehhanismiga lukud. Välisustele ja väravatele on mõistlik paigaldada kettamehhanismiga lukk, kuna see talub hästi miinustemperatuure.
Suurema turvalisuse huvides tuleb välisuksele paigaldada kaks erinevat tüüpi lukku. Luku töökindlus sõltub tootmise kvaliteedist. Odavad lukumehhanismid tekitavad palju peavalu ja lähevad ruttu rikki. Lukku ostes veenduge kvaliteedisertifikaatide ja tootegarantii olemasolus. Kui neid ei ole, riskite võltsingu ostmisega. Turvalisus aga pole see koht, kus hoida raha kokku.

Ei leidnud sobivat lukku – mida teha?

Te olete kõik linna poed läbi käinud, aga sobivat lukku pole leidnud? Sellel võib olla kaks põhjust. Ilmselt on teie lukk nii vana, et selliseid enam ei toodeta või on see meisterdatud «põlve otsas» ainueksemplarina.
Pöörduge usaldusväärsete ja pädevate professionaalide poole, kes aitavad teie uksele sobiva luku leida. Meister otsib ise luku ja kui vaja, paneb ette ka.
Et olla kindel, et lukk sobib 100% ja teenib Teid kaua, pöörduge spetsialistide poole. Tallinnas on meistrite number +372 5198 0111