Tehnikaime – näotuvastusega nutilukk US:E

... Nutilukk US:E, mis suudab Teid näo järgi tuvastada 

Elame modernses maailmaruumis, kus tehnika areneb tohutu kiirusega. Progress ei seisa kunagi paigal ja uued tehnoloogiad tungivad meie ellu kõigis valdkondades. Iga päev leiavad aset uued nutiseadmed, mis lihtustavad meie rutiinset elu. Varem võisime sellistest vidinatest ainult lugeda või näha neid ulmefilmides. Praegu on aga see kõik juba käegakatsutav reaalsus. Aina keeruliseimaid tehnikaseadmeid leiutatakse ka meie kõikide turvalisuse heaks. See tänapäevane tehnikaime ehk nutilukk tuleb müügile juba sel aastal. Üsna hiljuti töötati välja nutikas lukk US:E, mis suudab tuvastada inimest näo järgi. 

Nutilukk tunneb ära: Piisab vaatamisest lukku ehitatud kaamerasse ja uks avaneb

Sellele lisaks on arendajatel plaanis lasta välja mudel, mis avaneb pärast parooli sisestamist või sõrmejälgede abil.

Videokaameraga varustatud mudel hoiab mälus kuni 100 nägu. Selle saavad avada ainult need, kelle näod on mällu sisestatud. Selleks, et nutilukk ka öösel või hämaras valguses korralikult töötaks, on ta varustatud infrapunavalgustusega. Arendajad on veendunud, et lukku ei ole võimalik foto või video näitamisega petta. Luku eemalt avamiseks tuleb telefoni laadida spetsiaalne rakendus. Luku kaamera võib muide täita ka lisafunktsiooni – videovalve.

Lukk on varustatud ka mehhanismi sisse ehitatud uksekellaga. Lukku on väga lihtne paigaldada, kuna see on standardsete mõõtude ja kinnituskohtadega, mis kohalduvad hästi lihtsate ustega. 

Selle tehnikaime väljalaskmiseks kogutakse raha Kickstarteris. Projekti autoritel oli kavas koguda vähemalt 10 000 dollarit, kuid üldsus on sellest uudistootest äärmiselt huvitatud ja uudise kirjutamise ajaks oli kokku saadud juba 5 korda rohkem raha kui plaanitud.

Parooliga töötava luku ees küsitakse 169 dollarit, nutika näotuvastusega US:E eest aga tuleb välja laduda 259 dollarit.

Esimesed lukud kavatsetakse soovijaile välja saata selle aasta kevadel.