Ukselukk ja turvalisus – kas need on omavahel seotud?

... Millele ukseluku valimisel tähelepanu pöörata? 

Lukumehhanismide areng sai alguse palju aastaid tagasi, kuid võimas läbimurre selles valdkonnas toimus 1907. aastal. Just siis töötas Emil Hendrickson välja uut tüüpi lukusilindri, mis paistis silma tugevuse ja suure töökindlusega. Rohkem kui 100 aastat hiljem peetakse seda lukutüüpi kõige vastupidavamaks ja sissemurdmiskindlamaks.
Ukselukud leiduvad igas kodus, kuid vähe on neid, kes neid põhjalikult tunnevad. Kui käes on aeg lukumehhanism välja vahetada, pööravad inimesed sellele probleemile harva vajalikku tähelepanu. Sageli jääb luku valimine arendaja õlule ja siis saab määravaks soodne hind. Meie meistrid on alati valmis aitama ning konsulteerima Teid luku valimisel. Juhul, kui tellite luku vahtuse meilt, siis toob meister luku meie koostööpartneritelt tšekiga kohale.

Millele ukseluku valimisel tähelepanu pöörata?

Välisuksele lukumehhanismi valides pööratakse tavaliselt tähelepanu selle töökindlusele, tugevusele ja sissemurdmiskindlusele ning alles seejärel hinnatakse selle sobivust interjööri.
Täna on vabalt saadaval hulk materjale selle kohta, kuidas ukselukku õigesti valida. Meie soovitame siiski pöörduda spetsialistide poole. Seejuures tuleb meeles pidada, et kõigepealt valitakse lukk ja alles seejärel uks.
Luku ostmise otsust mõjutavad mitmed tegurid, sealhulgas töökindlus, majas elavate inimeste arv, lukku kasutama hakkavate laste ja eakate olemasolu peres ning palju muud. Samuti peab arvesse võtma luku tehnilisi näitajaid ja tüüpi: mehaaniline, elektrooniline, lisafunktsioonide toega, kas kasutada saab elektroonilist võtit jne.
Mõnikord on vaja välja vahetada ainult lukk ilma ust vahetamata. Sel juhul tuleb võtta täpsed mõõdud ning võimaluse korral lukku ja süvendit pildistada.

Elektromehaaniline ukselukk on mugav tervele perele

Elektromehaanilistel lukkudel on ülejäänute ees ilmne eelis. Neid saab avada mitmel viisil, näiteks võtmega, puldist või nutitelefonist. Seda tüüpi lukk on mugav kodudes, kus on väikesi lapsi. Lapsed kaotavad sageli kooliteel võtmed ära. Elektromehaanilise luku saab avada eemal asuvate vanemate nutitelefonist isegi siis, kui laps kaotas nii võtme kui telefoni.
Elektromehaanilise luku paigaldamiseks tuleb ette näha täiendava elektrijuhtmestiku vedamine. Seda tüüpi lukumehhanism on kõige mõistlikum planeerida hoone või ruumi projekteerimis etapis. Tuleb ette olukordi, kui täiendava juhtmestiku rajamine ei osutu võimalikuks. Sel juhul saab kasutada autonoomse toiteelemendiga lukke.

Master system ukselukud tagavad kõrge turvalisuse

Master system – see on teie eluaseme optimaalne kaitse kurjategijate sissetungi eest. See võimaldab seadistada iga võtme vastavalt vajadustele. Igale võtmele saab määrata juurdepääsuõigused, mida saab vajaduse korral lisada või eemaldada. Kui master system on paigaldatud näiteks kontorisse, saab määrata töötajate kabinettidesse sissepääsu taseme. Samuti saab teha ka kodus. Kui te ei vaata hea pilguga, et lapsed garaažis või mõnes muus ruumis käivad, saate juurdepääsu neile võtmetele lihtsalt keelata. Nii pääseb laps koju, aga teiste ruumide uksi avada ei saa.

Kuidas määrata töökindluse tase?

Kõik uksed kujutavad endast paljudest elementidest koosnevat süsteemi, kus igal neist on täita kindel ülesanne. Üldine turvalisustase sõltub kõige nõrgema elemendi tugevusest. Kui Teil on kallis ja tugev uks, kuid see seisab nõrkadel hingedel, ei ole maksimaalsest turvalisusest mõtet rääkida. Kui aga uks on kvaliteetne ja kindel, tuleb selle ette valida vastav lukumehhanism.
Luku usaldusväärsus tervikuna sõltub korpuse ja südamiku tugevusest. Kõige tugevamaks loetakse tänini 113 aastat tagasi leiutatud ketassilindrit.
Kui elate esimesel korrusel või eramajas, ärge unustage rõduuksi ja aknaid. Kui vargal ei õnnestu majja pääseda välisukse kaudu, vaatab ta, ehk õnnestub rõdu kaudu.
Meie spetsialistid soovitavad välisuksele paigaldada kaht liiki lukud: lihtsa ja kõrge salajasusega. Esimest tüüpi on väga lihtne kasutada. Sissepoole on sellele paigaldatud pöördkäepide, mis lihtsustab oluliselt kasutamist. Kõrge salajasusega lukk avatakse ja suletakse mõlemalt poolt võtme abil. Kodus olles ei maksa ust sellise lukuga sulgeda. Tulekahju või mõne muu erakorralise olukorra tekkimisel, kui tuleb kodunt kiiresti lahkuda, ei pruugi see olla ohutu. Kui kedagi kodus ei ole, kaitseb kõrge salajasusega ukselukk Teid hästi sissemurdmise eest.

Võtme kaitsmine duplikaatide tegemise eest

Ettevõte ABLOY on ennast tõestanud kui kvaliteetsete sissemurdmiskaitsega lukkude tootja. Samuti valmistavad nad erilisi võtmeid, mida ei ole võimalik kopeerida. Kui vajate täiendavat võtmekomplekti, peate pöörduma ettevõtte ametliku edasimüüja poole. Luku ostmisel saab klient spetsiaalse kaardi, mis sisaldab teavet võtmete arvu kohta ja süsteemi andmeid. Võtmest saate koopia teha ainult selle kaardi olemasolul. Kui kaart kaduma läheb, tuleb oma kodu maksimaalseks kaitsmiseks välja vahetada kas lukusilinder või terve ukselukk. Kopeerimiskaitse aitab vältida arusaamatusi teise ringi elamispinna ostmise või korteri rentimise korral. Võtme duplikaati enda kätte jättes ei pääse kõrvalised isikud sisse.

Tehnilise hoolduse regulaarsus 

Iga ukselukk omab liikuvaid osi. Selleks, et lukumehha