Autolukkude võimalikud rikked

... Autolukud on võrdväärne autoosa nagu iga teinegi. 

Auto korrasolek sõltub paljudest teguritest ja seepärast jälgivad autoomanikud põhisõlmede töövõimet tähelepanelikult. Nad kuulavad mootori tööd, kontrollivad pidureid, kõigi tulede töötamist ja rataste seisukorda. Autolukud aga üldjuhul unustatakse, vähemalt seniks, kuni need rikki pole läinud. Et autoluku rikked kõige ebasobivamal ajal esile ei kerkiks, tuleb neisse suhtuda sama tõsiselt kui auto teistesse osadesse. Probleemi tekkimist on mõistlikum ennetada kui hiljem selle lahendamisele närve ja aega kulutada.

Autoluku rikked

Tihvtide kulumise kontrollimiseks pistke lihtsalt võti lukumehhanismi. Kui võti mehhanismis isegi teiepoolse jõukasutuseta vabalt üles-alla logiseb, tähendab see, et tihvtid on kulunud. Selline lukk on mõistlik kiiremas korras välja vahetada. See võib iga hetk kinni kiiluda, kuid sellises seisukorras lukku on ka kruvikeeraja, teise võtme või muukrauaga lihtne avada.

Tolmu ja pori lukumehhanismi sisemusse sattumise vältimiseks on praktiliselt kõikidel lukkudel liigutatav klapp. Võtit lukuauku pannes nihkub klapp vedru abil kõrvale, kui võtme välja tõmbate, läheb klapp algasendisse tagasi. 
Kui autoluku klapp on lakkanud oma funktsiooni täitmast, muutub mehhanism tolmule ja muule mustusele avatuks. Tagajärjeks on see, et lähemal ajal see ummistub ja lakkab töötamast.Kui klapp on rivist välja läinud, ei ole veel tarvis tervet lukku vahetada. Meie ettevõtte spetsialistid saavad vahetada ka ainult luku liikuva osa. Nii säästate kopsaka summa raha.

Luku liikuvad osad kuluvad. Esimeseks märguandeks, et luku elemendid on hakanud kuluma, on see, et lukk ei keera enam sujuvalt, vaid nõksatustega. Meie Lukuabi meistrid parandavad selle rikke kerge vaevaga. Sellistes olukordades on kõige tähtsam mitte paanikasse sattuda. Luku määrimiseks ei tasu kasutada agressiivseid vedelikke või masinaõli, mis toovad kaasa selle, et lukk lakkab üldse funktsioneerimast.

Süüteluku kontroll

Kuidas kontrollida autoluku kulumisastet? Proovige käivitusasendisse keeratud võtit süütelukust välja tõmmata. Kui võti kergesti välja tuleb, on lukk tugevasti kulunud ja tuleb võimalikult ruttu välja vahetada.
Kui auto ei käivitu, kuigi olete veendunud, et lukk töötab normaalselt, on probleem järelikult elektroonilises süütelülitis. Meie spetsialistid saavad sellest probleemist kergesti jagu. Mõnel juhul, kui süütelüliti on monteeritud luku korpusesse, tuleb lukumehhanism täielikult välja vahetada. See sõltub auto margist. Siiski saab enamuse autode süütelüliti vahetada lukku vahetamata.

Autolukud on samasugune autoosa nagu iga teinegi. Ka need vajavad korralikku ja õigeaegset  hooldust. Kui aga autolukkudega tekivad mingid probleemid, helistage kohe meie ettevõttesse. Samuti osutame autouste avariiavamise teenuseid. Helistage, aitame alati! 

PS! Möödudes Tallinna piirist – lisandub tariif 1 km = 1 euro (üks ots). Näiteks, kui Tallinna piirist on Teieni 50 km, siis tuleb hinnaks 50 eurot.
Samuti saate vaadata teepikkust meistri ja Teie asukoha vahel kaardi abil.