Mis meetodeid murdvargad metalluste ja lukkude avamiseks kasutavad? Osa 1

... Murdvargad ja metalluksed 

Tootjad kulutavad metalluste kaitsetaseme ja sissemurdmiskindluse tõstmiseks kõvasti aega, kuid ka murdvargad ei passi niisama. Iga uue kaitsevahendi jaoks mõtlevad nad välja uue sissemurdmise meetodi. Seetõttu ei saa keegi garanteerida täielikku turvalisust. Uudistes näeme samuti pidevalt artikleid selle kohta, et murdvargad on tegutsemas. Peale selle on nad oma sihile võtnud nii öelda jõukamad rajoonid, kus saak võib olla magusam. Lahtiseks jääb ainult kaks küsimust: milliseid tööriistu läheb sissemurdjatel tarvis ja kui palju kulub neil luku avamiseks aega. Eksperdid on koostanud nimekirja laiemalt levinud meetoditest, mida kurjategijad kasutavad ja viisidest, kuidas neile vastu seista.

Sissemurdmine “konserviavaja” abil

Kui ukse valmistamiseks on kasutatud kehva kvaliteediga metalli, saab selle eriliste probleemideta avada tavaliste metallikääridega. Riskirühma kuuluvad kõige odavamad uksed. Õhuke metall ei pea lõiketööriistadega mõjutamisele vastu. Paksust metallist uste jaoks on murdvaraste arsenalis niinimetatud konserviavaja. See tuleb raskusteta toime kuni poole sentimeetri paksuse metalliga. 
Ukse «konserviavaja» eest kaitseks tehakse luku ümber metalltugevdus. Samuti on tähtis, et uks oleks paksu metallilehega täielikult kanditud. Vähetähtis pole ka ukselehe enda konstruktsioon. Kui uks on sissemurdmiskindel, raskendab selle konstruktsioon kandi läbilõikamist. 

Metallukse lahtiväänamise meetodid

Metalluste lahtiväänamiseks on kaks viisi:
Kang pistetakse luku juurde ukselehe alla. Kui tegemist on säästuklassi uksega, on see meetod üsna tõhus. See on tingitud sellest, et sellised konstruktsioonid ei ole piisavalt jäigad ja seetõttu alluvad kergesti kangi survele. Lahtiväänamise kaitseks tasub valida massiivse karkassi, jäikusribide ja paksu kandiga  uks. Veel üheks kaitse võimaluseks on mitmepunktiline lukustussüsteem.
Kang pannakse uksekarbi alla ja välja väänatakse terve ukseplokk. See viis töötab ainult siis, kui ukse paigaldamisel on tehnoloogiat rikutud ning karbi ja seina vahele on jäetud pragu. Visuaalselt võib defekt olla märkamatu, kuna pragi täidetakse montaaživahuga. Kui aga varas tahab, surub ta kangi kerge vaevaga vahu sisse ja väänab terve karbi välja. Seda saab ära hoida õige, pragudeta paigaldusega. Selleks, et vargad ei saaks monteeringust läbi tungida, tehakse külgedele spetsiaalsed looked.

Juhul, kui soovite oma luku või mehhanismi vahetada modernsema ja kindlama vastu, siis broneerige meie meistri visiit. Meie spetsialistid aitavad valida sobiva kvaliteediga uue luku ja paigaldavad selle vastavalt. Lisage oma kontaktide juurde meie teenus Lukuabi Tallinnas. Probleemi korral, on Teil vaja vaid helistada telefonil +372 5198 0111 ja meister jõuab väljavalitud kohta poole tunni jooksul.