Ukse käepidemete funktsioonid ja liigid

... Ukse käepide on väga tähtis element terviku jaoks 

Meie meistrid on aastate jooksul leidnud kõige optimaalsemaid viise, kuidas lukke ning käepidemeid edukalt paigaldada. Meister, kes tuleb Teie juurde teostama esmast paigaldust või hoopis parandustöid tegema, on alati valmis seletama ning jagama nõuandeid, et uksemahhanismid teeniksid Teid võimalikult kaua. Eksisteerib arvamus, et ukse käepide on täiesti kasutu iludetail, mis ei vääri tähelepanu, kuid tegelikult ei ole see nii. Ukse käepide on oluline tarvik, milleta ei saa hakkama ei välis- ega siseuks. Just see juhib lukku ning võimaldab ukse mugavalt avada ja sulgeda. 

Ukse käepide funktsiooni põhjal:

Igal käepidemel on erinev funktsioon. Selle kriteeriumi põhjal on neid järgmist liiki:

  1. Liikuvad. Teine nimetus, mida kuulda võite, on keelkäepidemed. Neile on paigaldatud lukk või keel, mida juhib kaldnurkne riigel. Ka need käepidemed jagunevad kaheks (pööratavatel on nupp ja need avavad ukse käepideme pööramise teel; vajutatavatel on lukku juhtiv link).
  2. Statsionaarsed käepidemed kinnituvad uksele liikumatult ja neil ei ole ühendust luku või keelega. Heaks näiteks on sangakujulised käepidemed. Need käepidemed sobivad ideaalselt kontrollisüsteemiga või elektrilistele lukukeeltele.

Ukse käepide kasutuse põhjal:

Kasutamise viisi põhjal on järgmist liiki käepidemeid:

  1. Pööratavat või vajutatavat tüüpi käepidemeid kasutatakse sise- ja välisustel.
  2. Sangkäepidet kasutatakse ustel, millele ei ole paigaldatud lukukeelt, aga on lukustusmehanism.
  3. Pööratavat tüüpi nuppkäepidemeid kasutatakse välis- ja siseustel.
  4. Jäik nuppkäepide sobib ainult siseustele.
  5. Kupeekäepide paigaldatakse lükanduste klaasdetailidele.

Rikkalik valik – ukse käepideme eduka valiku tagatis

Meilt saate valida uksele käepideme vastavalt enda vajadustele ja ukselehe mudelile. Meil on erinevatest materjalidest käepidemeid, s.h kroomitud, kullatud ja pronksjaid. Samuti on meie poes esindatud rikkalik valik lukkude ja keeltega ning statsionaarseid käepidemeid.

Ukse paigaldamine ei ole probleem.
Paigaldamise viisi järgi jagunevad käepidemed kaheks:

  1. Peitkäepidemed nõuavad ukselehte süvendi lõikamist, millesse seejärel paigaldatakse mehhanism.
  2. Pealepandavad käepidemed kinnitatakse otse uksele.

Lisage oma kontaktide juurde meie teenus Lukuabi Tallinnas. Probleemi korral, on Teil vaja vaid helistada telefonil +372 5198 0111 ja saate leppida meistriga kokku aja ning koha visiidiks.