Ekspertide nõuanded, kui võti kaotsi või lukk rikki läheb.

... Võtit kaotades on esimene pähe kargav küsimus ... 

Meie ajal tuleb tihti ette kodudesse sissemurdmisi ja ebaseaduslikke sissetunge. Enda selliste ebameeldivuste eest kaitsmiseks paigaldatakse tugevad metalluksed. Kui Te aga võtme kaotate või lukk kinni kiilub, on omal käes korterisse pääsemine problemaatiline. Võti kadunud ning oled segaduses. Meie meistrid räägivad, mida sellises olukorras teha?

Võtme kaotamine on olukord, mil esimene pähe kargav küsimus on: kas kurjategijad pääsevad korterisse ja viivad väärtasjad minema?

Võtme kaotamine on kindlasti stress. Enda meelerahu säilitamiseks on kõige parem lukk uue vastu vahetada. Mõned Youtube´i vaadanud korteriomanikud arvavad, et saavad selle ülesandega ise hakkama. Paraku on tõenäosus, et kõik läheb sama libedalt kui videos, praktiliselt nullilähedane. Lukumehhanismi vahetamiseks on vaja kogemusi, oskusi ja professionaalseid tööriistu ja seepärast Te spetsialistide abita toime ei tule.
Samuti on tähtsaid pisiasju, mis võivad teadmatusest kahe silma vahele jääda.

  • Spetsialistid arvavad, et tervet lukku ei ole vaja täielikult välja vahetada. See oleks kallis ja põhjendamatu. Piisab välisukse lukusüdamiku vahetusest. See, tõsi küll. kehtib ainult silinderlukkude kohta. Turvalukkudel, mida nimetatakse veel ka seifilukkudeks, on teine tööpõhimõte. Nende mehhanismide sees on mitu erinevate sälkudega metallplaati.
  • Kui lukk on hakanud halvasti töötama, kinni kiiluma või keerab võti raskesti, tasub samuti mõelda lukusüdamiku vahetusele. Need vead räägivad sellest, et luku sisemised osad on kulunud ja vajavad välja vahetamist. Kui seda soovitust eirata, võib lukk kõige sobimatumal hetkel kinni kiiluda. Lukusüdamik tuleb välja vahetada ka juhul, kui kolisite uude korterisse. See aitab vältida arusaamatusi ja soovimatuid külalisi.
  • Kõigil aga ei ole uste ees silinderlukud. Mida teha siis, kui kaotsi on läinud turvaluku võti? Lukk tuleb välja vahetada – muud võimalust ei ole. Milles seisneb peamine keerukus? Valida tuleb analoogne samade mõõtudega lukk. Probleem on selles, et see lukumudel võib olla juba tootmisest maha võetud ja müügilt seda enam ei leia. Siis tuleb osta sarnane lukumehhanism ja see spetsiaalsete tööriistadega käsitsi paika sobitada. Eriti keeruline on see metalluste puhul, kuna neid valmistatakse eriti tugevatest materjalidest. See töö on jõukohane ainult meistritele.
  • Kui Teil läks metalluks kinni, aga tuppa jäid väikesed lapsed või haiged, kes ei suuda ennast ise teenindada, ei maksa paanitseda. Enamus inimesi helistab sellises olukorras esimese asjana päästeametisse. Päästjad murravad luku kiiresti lahti, kuid on väga kahtlane, kas nad mõtlevad ka ukselehe säästmisele. Kui tahate ukse nii avada, et see terveks jääks, helistage uste avariiavamise teenusesse. Spetsialistid avavad ukse kiiresti, vigastamata ukselehte ja kahjustamata luku töövõimet.

Soovitame alati hoida käepärast professionaalide telefoninumbrit, kes saavad hakkama ukseluku operatiivse avamisega. Piisab meie numbri +372 5198 0111 valimisest ja meie meister sõidab Teile appi!