Minu kodu on minu kindlus: kuidas ennast murdvaraste eest kaitsta?

... Et kodu oleks maksimaalselt kaitstud? 

Kodu turvalisus: 12 reeglit, mida jälgida, et kaitsata ennast, oma lähedasi ja oma kodu. Meie tiimi asjakad nõuanded!

  1. Hästi valgustatud majaümbrus

    Röövlid ei armasta valgust ja ei tungi meelsasti majadesse, mille ümbrus on hästi valgustatud. Kodu kaitsmiseks on optimaalne variant paigaldada liikumisanduritega valgustid. Kui keegi krundil kõnnib, läheb valgustus põlema. Nii saate nii Teie ise kui teie külalised veenduda, et Teie kodu turvalisus on tagatud.

  2. Ümbritsege krunt taraga

    Te saate krundi ümber paigaldada tara või istutada heki. Isegi kui see ei ole väga kõrge, on see siiski hea looduslik takistus kurjategijate teel.

  3. Välisuks peab olema tugev ja usaldusväärne

    Välisuks on esimene kaitseliin kurjategija teel. Vargad tungivad esimeses järjekorras neisse majadesse, mille välisuks on niru ja kergesti lahtimuugitav. Lisaks kvaliteetsetele lukkudele peavad uksele olema paigaldatud uksesilm ja uksekett, et saaksite veenduda, et ukse taga ei oota sisselaskmist pahatahtlik inimene.

  4. Ka tagauks peab olema tugev

    Tagumine uks unustatakse sageli ära. Selle tagajärjel muutub see maja kaitsmisel nõrgimaks lüliks. Tagauks peab olema tugev ja varustatud usaldusväärsete kvaliteetsete lukustusmehhanismidega.

  5. Kontrollige rõduuksi

    Rõduuste sulgemiseks võib kasutada blokeerivaid linke.

  6. Võtit tuleb hoida kindlas kohas

    Ärge kunagi jätke võtit lukuauku, mati alla või ukse kõrvale aknalauale. Ühest küljest on see mugav, teisalt aga võimaldab vargal takistamatult majja siseneda.

  7. Ärge avage ust võõrastele

    Kui teie uksekella helistas ennast santehniku, gaasikontrolli, elektriku, kulleri või veel kellegina esitlev isik, küsige kõigepealt näha nende dokumenti. Kui inimene on tõesti mõne kommunaalteenistuse töötaja, pole tal selle esitamise vastu midagi.

  8. Saage naabritega hästi läbi

    Kui teil on vaja ära sõita ja maja mõneks ajaks järelevalveta jätta, leppige naabritega kokku, et nad majal silma peal hoiaksid, posti ära võtaksid jne.

  9. Kindlustage majas olevad väärisesemed

  10. Hoidke väärtasju seifis

    Seif on optimaalseim lahendus väikeste, aga väärtuslike esemete hoidmiseks. Neiks võivad olla dokumendid, ehted, väikesed kallid tehnikavidinad jms.

  11. Märgistage väärtuslikud asjad

    Väärtuslikud asjad saab märgistada UV-markeriga.

  12. Kasutage ukselukku

    Kõigil on uste ees lukud, aga sageli unustatakse neid kasutada. Ärge unustage enne kodust lahkumist kõiki aknaid ja uksi kontrollida. Paha ei tee neid kontrollida ka enne magamaminekut.

Kodu kindlustamine ja turvalisus on tähtsad aspektid. Kõik me tahame tunda ennast turvaliselt just oma kindluses. Juhul, kui tahate oma lukud ja muud mehhanismid moderniseerida, võtke ühendust meie meistriga, kes aitab valida ning toob vajalikud esemed kohale. Lisage oma kontaktide juurde meie teenus Lukuabi Tallinnas. Probleemi korral, on Teil vaja vaid helistada telefonil +372 5198 0111