
Tehniliste arenduste peamine eesmärk on teha teie välisuste lukusüsteemid eelmistest turvalisemaks. Üks selliseid uudistooteid on elektrooniline lukk. Seade paigaldatakse ukseplokki kaitsmaks teie kodu murdvaraste eest. See on keerukas mehhanism, mille töö tagavad elektromehaaniline jõud ja raadiolained. Kõrvalised silmad seda ei näe, sellel ei ole võtmeauku ja seepärast nimetatakse seda tihtilugu "salalukuks".
Kuidas nähtamatu lukk töötab?
Elektrooniline lukusüsteem koosneb kolmest osast – pult-võtmehoidja, elektrooniline plokk ja elektromehaaniline sisseehitatud lukustusriiviga ajam. Võtmepuldist saadetakse šifreeritud raadiosignaal elektroonilisse plokki. Kui signaal kohale jõuab, fikseerib ajam luku kas avatud või suletud asendisse. Mehhanism on tähelepanuväärne seepoolest, et on täiesti nähtamatu. See suurendab luku usaldusväärsust ja vähendab sissemurdmise tõenäosust, kuna sellele lukule naljalt keegi ligi ei pääse.
Puldil on kaks nuppu. Kui vajutate suurele nupule, läheb uks lukku, kui väiksele, siis avaneb. Signaali mõjuraadius on kuni kolm meetrit uksehingedest, mis tähendab, et elektrooniline plokk reageerib isegi siis, kui vajutate nupule kolme meetri kauguselt. Seade ühendub elektromehaanilise ajami ja toiteallikaga, lukk võtab signaali vastu, töötleb selle ja seejärel lukustusriiv kas lukustab ukse või avab.
Elektroonilise luku kasutamine on nii lihtne, et ei tohiks kellelegi raskusi valmistada. Koos mehaaniliste riividega tagab selline lukk maksimaalse turvalisuse, sest tavalise mehaanilise luku saab alati jõuga lõhkuda või spetsiaalsete riistadega lahti muukida. Nähtamatu lukuga seda hirmu ei ole. See on täiesti nähtamatu ja seega murdvarastele ligipääsmatu. Seda ei saa muukraua, nätsu või muu nipiga avada. Mehhanismil ei ole keelt ja järelikult ei saa see ka kinni kiiluda.
