Uks kriiksub: viisid probleemi lahendamiseks

... Mõne aja pärast ukse paigaldamist võivad hinged kriiksuma hakata 

Mõne aja pärast ukse paigaldamist võivad hinged hakata kriiksuma. Ukse kriiksumine on enamasti väga närvesööv ja seepärast tahab igaüks sellest võimalikult kiiresti vabaneda. Kuidas seda teha? Selleks on mitu lihtsat, aga väha tõhusat moodust. Meie tiim on toonud välja mõned viisid, millest allpool räägimegi.

  • Uks kriiksub? Proovi WD aerosooli

Veedee (WD) nagu seda sageli nimetatakse, on olemas praktiliselt igal autosõbral. Kui Teie peres on auto, õnnestub Teil lisakulutusi vältida. WD on universaalne vahend, mis aitab võidelda mitte ainult kriiksuvate uksehingede, vaid ka roostega. Vedelik on metallist pihustusballoonis. Selleks, et seda oleks raskesti ligipääsetavatesse kohtadesse mugav pihustada, on ballooniga kaasas pikk peenike toruotsak. Uksehingede töötlemiseks Te otsakut ei vaja. Piisab kui pihustate ballooni sisu hinge kriiksuvate osade vahele.
WD koosneb lakibensiinist, süsinikdioksiidist, mineraalõlist ja mitmesugustest lisanditest. Paraku on sellel vahendil ka oluline puudus. WD ei vabasta Teid kriiksumisest igaveseks. Mõneks ajaks see kaob, aga kui jätta hinged määrdega töötlemata, tuleb väga ruttu tagasi. Määrimiseks võib kasutada litooli.

  • Autoõli

Autoõli on suurepärane vahend kriiksuvate hingede töötlemiseks. Mida viskoossem on õli, seda parem. Hingede õlitamiseks võib kasutada pipetti või osta apteegist väikse süstla. Pärast õlitamist ärge unustage liigset õli kuiva kaltsuga ära pühkida.

  • Pliiatsisüsi ja ukse kriisumine kaob

See on tõenäoliselt vanim moodus, mida kasutasid juba meie vaaremad. Ammustel aegadel ei teatud veedeest ja autoõlist veel midagi, aga ukse kriiksumine oli paraku olemas ja sellega tuli kuidagi võidelda. Vastikutest häältest vabanemiseks võtke harilik pliiats, eemaldage südamik, hõõruge süsi pulbriks ja pulber puistake veidi paokil ukse ja uksekarbi vahele. Lihtsuse huvides ei pruugi Te sütt isegi peenestada, vaid pistke pliiatsi grafiitsüdamiku jupid lihtsalt hingede vahele. Kui ukse kinni lasete, pudenevad need ise puruks. Tänu grafiidis sisalduvatele õlidele ja vahale vabastab see ajas kontrollitud meetod Teid tüütust kriiksumisest pikaks ajaks.

  • Vedelseep ja vaseliinõli

Kriiksumisega võitlemiseks võib kasutada ka muid käepäraseid vahendeid, näiteks taimeõli, kosmeetilist vaseliini või vedelseepi. Nimetatutest halvim valik on taimeõli, mis muutub aja jooksul kleepuvaks ja venivaks. Hinged hakkavad tolmu külge tõmbama ja lõpuks lähevadki rikki.
Need moodused tunduva küll kahtlaselt lihtsad, kuid võivad teid vastikust närvesöövast kriiksumisest vabastada.

Lisage oma kontaktide juurde meie teenus Lukuabi Tallinnas. Probleemide korral helistage telefonil +372 5198 0111 ja meister jõuab väljavalitud kohta poole tunni jooksul. Töötame 24/7.