Ukseluku hooldus – turvalisuse tagatis

... Ukselukk – see on oluline osa teie maja või korteri turvalisusest 

Ukselukk – see on oluline osa Teie maja või korteri turvalisusest, mida kasutatakse ukse lukustamiseks ja soovimatu sissetungi ärahoidmiseks. Lukud võivad olla mehanilised, elektroonilised või kombineeritud. Et lukk töötaks kaua, tuleb kinni pidada selle hooldamise reeglitest.

Ukseluku hooldus – protseduuri tähtsus

Paljud arvavad, et ukselukkude hooldamine on tühi vaev ja aja raiskamine. Siiski leiab palju näiteid, kui lihtsad toimingud, mis ei nõua suuri kulutusi, oleksid võinud ära hoida tõsiseid probleeme. Pidage meeles, et ukseluku hooldus, kokkuvõttes suure vaevata, toob häid tulemusi. 

Kõige levinum ebameeldivus on luku kinnikiilumine. Te pistate võtme lukuauku, agaparaku see kuidagi ei keera. 
Samuti aitab ukseluku hooldus vältida häireid selle töös. Neisse koguneb sageli sodi ja tolmu, mis võib põhjustada lukumehhanismi rikke. Rikkis lukk aga ei saa täita oma põhifunktsiooni – kaitsta Teie kodu varaste eest. Ukselukk ja turvalisus käivad käsikäes. 

Kuidas luku eest hoolitseda?

Ukselukke tuleb regulaarselt mustusest puhastada ja õlitada. Kui elate korrusmajas, piisab, kui teete seda kord aastas. Eramajas või maamajas aga avaneb uks otse õue ja seetõttu koguneb tolm kiiremini. Sellisel juhul tuleb lukku puhastada ja õlitada 2-3 korda aastas. 

Mehhanismi kulumiskindluse tõstmiseks tuleb valida spetsiaalsed lukuhooldusvahendid. Need aitavad tolmu ja mustuse negatiivset mõju vähendada. Pärast puhastamist ärge unustage lukku õlitada. Selleks, et lukk kasutamisel kinni ei kiiluks, tuleb valida sellised puhastusvahendid, mis sobivad individuaalselt just Teie lukule. 

Antud juhul, kui soovite uuendada oma ukselukku, siis meie meister on valmis selle paigaldama nii kiirkorras kui ka on võimalik broneerida kindel aeg.

Ärge unustage puhastada ka lukuraami.
Lukukeele külgede ja ukselinkide puhastamiseks kasutatakse spetsiaalset rasva. Ka seda tuleb teha vähemalt kord aastas. Ehispaneelide puhastamiseks piisab niiskest lapist.

Ärge mitte mingil juhul kasutage keemiliselt aktiivseid aineid. Need rikuvad luku detaile ja see lakkab töötamast. 
Kõik need lihtsad protseduurid ei nõua palju aega, aga võivad oluliselt pikendada selle kasutusaega.

Lisage oma kontaktide juurde meie teenus Lukuabi Tallinnas. Probleemi korral, on Teil vaja vaid helistada telefonil +372 5198 0111 ja meister jõuab väljavalitud kohta poole tunni jooksul.