Ukseluku hooldus – turvalisuse tagatis

... Ukselukk – see on oluline osa teie maja või korteri turvalisusest 

Ukselukk – see on oluline osa teie maja või korteri turvalisusest, mida kasutatakse ukse lukustamiseks ja soovimatu sissetungi ärahoidmiseks. Lukud võivad olla mehanilised, elektroonilised või kombineeritud. Et lukk kaua töötaks, tuleb kinni pidada selle hooldamise reeglitest.

Ukseluku hooldus – protseduuri tähtsus

Paljud arvavad, et ukselukkude hooldamine on tühi vaev ja aja raiskamine. Siiski leiab palju näiteid, kui lihtsad toimingud, mis ei nõua suuri kulutusi, oleksid võinud ära hoida tõsiseid probleeme.

Kõige levinum ebameeldivus on luku kinnikiilumine. Te pistate võtme lukuauku, aga see ei keera. 
Samuti aitab luku hooldus vältida häireid selle töös. Neisse koguneb sageli sodi ja tolmu, mis võib põhjustada lukumehhanismi rikke. Rikkis lukk aga ei saa täita oma põhifunktsiooni – kaitsta teie kodu varaste eest.

Kuidas luku eest hoolitseda?

Ukselukke tuleb regulaarselt mustusest puhastada ja õlitada. Kui elate korrusmajas, piisab, kui teete seda kord aastas. Eramajas või maamajas aga avaneb uks otse õue ja seetõttu koguneb tolm kiiremini. Sellisel juhul tuleb lukku puhastada ja õlitada 2-3 korda aastas. 

Mehhanismi kulumiskindluse tõstmiseks tuleb valida spetsiaalsed lukuhooldusvahendid. Need aitavad tolmu ja mustuse negatiivset mõju vähendada. Pärast puhastamist ärge unustage lukku õlitada. Selleks, et lukk kasutamisel kinni ei kiiluks, tuleb valida sellised puhastusvahendid, mis sobivad just teie lukule.

Ärge unustage puhastada ka lukuraami.
Lukukeele külgede ja ukselinkide puhastamiseks kasutatakse spetsiaalset rasva. Ka seda tuleb teha vähemalt kord aastas. Ehispaneelide puhastamiseks piisab niiskest lapist.

Ärge mitte mingil juhul kasutage keemiliselt aktiivseid aineid. Need rikuvad luku detaile ja see lakkab töötamast. 
Kõik need lihtsad protseduurid ei nõuab palju aega, aga võivad oluliselt pikendada selle kasutusaega.