Helista tasuta lühinumbril

Töötame
24/7

Tehnikaime – näotuvastusega lukk US:E

Умный замок US:ESee tänapäevane tehnikaime tuleb müügile juba sel aastal.

Progress ei seisa paigal ja uued tehnoloogiad tungivad meie ellu kõigis valdkondades. Üsna hiljuti töötati välja nutikas lukk US:E, mis suudab teid näo järgi ära tunda. 

Piisab vaatamisest lukku ehitatud kaamerasse ja uks avaneb. Sellele lisaks on arendajatel plaanis lasta välja mudel, mis avaneb pärast parooli sisestamist või sõrmejälgede abil.

Videokaameraga varustatud mudel hoiab mälus kuni 100 nägu. Selle saavad avada ainult need, kelle näod on mällu sisestatud. Selleks, et lukk ka öösel või hämaras valguses korralikult töötaks, on ta varustatud infrapunavalgustusega. Arendajad on veendunud, et lukku ei ole võimalik foto või video näitamisega petta. Luku eemalt avamiseks tuleb telefoni laadida spetsiaalne rakendus. Luku kaamera võib muide täita ka lisafunktsiooni – videovalve.

Lukk on varustatud ka mehhanismi sisse ehitatud uksekellaga. Lukku on väga lihtne paigaldada, kuna see on standardsete mõõtude ja kinnituskohtadega, mis kohalduvad hästi lihtsate ustega. 

Selle tehnikaime väljalaskmiseks kogutakse raha Kickstarteris. Projekti autoritel oli kavas koguda vähemalt 10 000 dollarit, kuid üldsus on sellest uudistootest äärmiselt huvitatud ja uudise kirjutamise ajaks oli kokku saadud juba 5 korda rohkem raha kui plaanitud. Lähiajal korjandus lõpetatakse. 

Parooliga töötava luku ees küsitakse 169 dollarit, nutika näotuvastusega US:E eest aga tuleb välja laduda 259 dollarit. Esimesed lukud kavatsetakse soovijaile välja saata selle aasta kevadel.