Uste turvatarvikud

... Uksetarvikud on kohustuslik element nii välis- kui siseustel 

Uksetarvikud on kohustuslikud elemendid nii välis- kui ka siseustel. Iga uksetarvik on ette nähtud kindlate funktsioonide täitmiseks: ukse avamine või sulgemine, ukse fikseerimine, kvaliteetne kinnitamine uksekarpi jne. Meie meistrid on ühel meelel, et uksetarvikute kõige tähtsamaks funktsiooniks on kaitsefunktsioon ja just seda täidavadki uksekett ja ukse põrandapiiraja. 

Milleks on vaja ukseketti?

Ukseketi funktsioon on takistada kurjategijaid korterisse tungimast. See ei suuda küll kaitsta tugeva rünnaku või uksele tugeva surve avaldamise eest, kuid suudab kurikaela tegevust oluliselt aeglustada või ta üldse peatada. Seepärast peab see ukseelement vastu pidama suurele koormusele. Sel eesmärgil pööratakse uksekettide valmistusmaterjalile suurt tähelepanu. See peab olema usaldusväärne ja tugev, et taluda suuri koormusi.
Uksekette on kahte liiki – aasaga ja ketiga. Levinum on teine liik, mida on kas või korra elus näinud praktiliselt igaüks. See koosneb kinnituselemendist, mis kinnitatakse uksekarbile, uksel paiknevast jalasliistust ja ketist, mille otsas on haak. Haak fikseeritakse jalasliistu renni. Ukse avamisel ei avane see täielikult. Selle tulemusena on kutsumata külaliste pääs korterisse piiratud. Kõik detailid valmistatakse terasest. See kindlustab toote vastupidavuse.
Aasaga kett on üsna värske leiutis. See koosneb aluse suunas laienevast metallaasast. Aas kinnitatakse uksekarbile. Keti teises otsas on kuuliga haak, mis kinnitatakse ukselehele. Sellise tarviku miinuseks on, et seda ei saa kasutada väljapoole avanevatel ustel.

Uksepiiraja: funktsioon ja konstruktsioon

Piiraja täidab ukseketiga sama funktsiooni. See ei võimalda ust täielikult avada. Vaatamata sellele, et nende ülesanded on identsed, on selle tarviku ehitus täiesti teistsugune. Samuti on erinev nende tööpõhimõte. Piirajaid on mitut liiki.

  • Statsionaarseid piirajaid on kahte liiki – magnetiline ja tavaline.
  • Mobiilseid piirajaid on mitmes variandis: kiilukujuline või ukse alläärde paigaldatav libisemiskindlate jalgadega rakis.

Magnetpiiraja on ostjate seas laiemalt levinud. See töötab magnetiliste omaduste baasil. Ukse alläärde paigaldatakse metallist plaat, magnet aga kohta, milleni saab ukse avada. Ukse avades satub plaat magnetvälja mõju alla ja fikseerib ukse kindlalt.
Teise variandi ehitus on veelgi lihtsam. See on eelmisele väga sarnane, kuid on ka väike erinevus – puuduvad magnet ja plaat. Seega on see piiraja, mis ei lase ust täielikult avada, kuid ei kinnista seda kindlasse asendisse.
Ukse põrandapiiraja on mugav, kui sissepääsule on paigaldatud kaks ust. Tänapäeva maamajadel ja eramajadel võib topeltuksi sageli kohata: välimised uksed on metallist, sisemised aga klaasist või muust materjalist. Väljaspoolne uks jääb seejuures põrandapiiraja abil avatuks, teine aga sulgub.

Uste turvatarvikud: plussid ja miinused

Funktsionaalsuse ja töökindluse seisukohast on igal turvatarvikul oma väärtused ja puudused. Neist peamiste hulgast võib välja tuua järgmised:

  • kett on kõrvalisele inimesele nähtav, piiraja kohta see ei käi. See tõsiasi kõneleb võõrale silmale nähtamatu piiraja kasuks;
  • piirava talub suuremat survet väljastpoolt kui kett;
  • kett on universaalsem. Seda saab kasutada nii sisse- kui väljapoole avanevatel ustel. Piiraja saab paigaldada ainult sissepoole avanevatele ustele;
  • piiraja mitte ainult kaitseb teie kodu sissemurdmise eest, vaid aitab ka ruumi planeerida. Uks ei põrka vastu esemeid, hoides nii need kui ukselehe tervena.

Uste turvatarvikud pakuvad täiendavat garantiid, et Teie kodu on soovimatu sissetungi eest kaitstud, tekitavad kindluse, et võõras kutsumata ei siseneks ning sisendavad kutsumata külalistega suhtlemisel enesekindlust ja rahu. 
Juhul, kui soovite oma luku või mehhanismi vahetada modernsema ja kindlama vastu või lisada muid uksetarvikuid, siis broneerige meie meistri visiit. Meie spetsialistid aitavad valida sobiva kvaliteediga uue mehhanismi meie partneritelt ja paigaldavad selle vastavalt. Lisage oma kontaktide juurde meie teenus Lukuabi-Expert. Probleemi korral, on Teil vaja vaid helistada telefonil +372 5198 0111 .