Auto lukuabi Tallinnas: kuidas toimub ja kui palju võtab aega?

... Kadunud võtmed ei pea alati olema probleem 

Kadunud võtmed ei pea alati olema probleem. Sündmus ise on muidugi üsna ebameeldiv: on oht tähtsale üritusele või kohtumisele hilineda või võtab teekond töölt koju lihtsalt liiga palju aega. Kuid ei maksa muretseda – meie ettevõttelt saate tellida professionaalse auto lukuabi Tallinnas. Meister saabub kohale 15-30 minutiga ja avab kiiresti pääsu autosse, kusjuures igat marki ja igasuguse lukusüsteemiga autosse.

Auto avamine toimub kahes etapis ja ei võta aega rohkem kui mõni minut, aga mõnel juhul piisab ka 30 sekundist. Auto jääb seejuures terveks. See aga tähendab, et tellides auto lukuabi Tallinnas meie ettevõttelt, ei kaota te aega ja jõuate tähtsale kohtumisele, üritusele või lihtsalt õigel ajal koju.

Esimene etapp – ukse koolutamine

See on vajalik selleks, et saada juurdepääs siselukule. Meister paigutab ukse ja kereposti vahele spetsiaalse seadise, mida nimetatakse avariiavamise padjaks.

Ehituselt kujutab selline padi ülitugevatest materjalidest valmistatud «mansetti», mille külge on elastse voolikuga ühendatud käsipump ehk «pirn». Meister pigistab seda, padi täitub õhuga ning ukse nurga ja kereposti vahele tekib väike pilu. Käsitsi pumpamine on vajalik painutusprotsessi täpseks jälgimiseks, et mitte vigastada uksekonstruktsiooni.

Väga oluline on teha pilu kindlasti võimalikult väike, et mitte deformeerida ukseraami ja vigastada ukseklaasi. Professionaalse avamise korral ei saa kere geomeetria rikutud. Uks sulgub täpselt sama tihedalt kui sulgus tehasest välja sõites.

Teine etapp – luku avamine

Meister haagib pika ja tugeva alumiinium- või terastraadist konksu auto seesmise lingi taha ja avab autoukse.

Vanade autode avamiseks, millel on ukse lukustamiseks lukustusnupp, kasutatakse teist meetodit. Meister teeb nöörist kokkujooksva silmuse, pistab selle läbi esimeses etapis tekitatud pilu ja pingutab aasa ümber lukustusnupu. Nüüd saab nupu lihtsalt nöörist tõmmates üles sikutada.

Pika peenikese konksu saab haakida igat tüüpi – nii aasaga kui ilma, nii «enda poole» kui «endast eemale» avanevate linkide taha. Põhiline on selles etapis meistri käteosavus. Enamasti avanevad lingid ühe liigutusega ja ainult haruharva tuleb teha 2-3 katset.

Kas lukk tuleb koost lahti võtta

See avamise viis sobib valdava enamuse tänapäevaste autode puhul. Seepärast ei ole lukku vaja lahti murda või autoust koost lahti võtta. Lisaks sellele ei mõjuta see kere hermeetilisust ega geomeetriat. Uks sulgub täpselt sama tihedalt ja kindlalt kui enne avariiavamist.

Ja lõppude lõpuks ei nõua selline moodus ka signalisatsiooni väljavahetamist või uue võtme soetamist. See on kõige säästvam autoluku avamise meetod. See on kiire ja tõhus – auto lukuabi Tallinnas võtab aega kõige rohkem mõne minuti.
auto lukuabi Tallinnas

Autoomanik on kohustatud tõendama oma isikut ja sõiduki kasutamise õigust

Töötame ranges vastavuses Eesti seadustega. Luku lahtimuukimine iseenesest ei ole kuritegu, kuid omanik on kohustatud tõendama oma isikut ja auto kasutamise õigust.

Kui omanikul on kõik vajalikud dokumendid endaga kaasas, nõuame neid näha veel enne autoluku avamist.

Kui dokumendid asuvad lukustunud autos, avame ukse ja seejärel peab omanik esitama meile nõutavad dokumendid. Kohustuslikud on:

  • juhiluba (või muu sõiduki juhtimise õigust tõendav dokument);
  • mootorsõiduki registreerimistunnistus;
  • omaniku isikut tõendav dokument.

Kui autoomanik on saanud juhiloa Eestis ja avada on vaja Eesti vastavates asutustes registreeritud auto lukk, piisab isikut tõendava dokumendi esitamisest.

Kui lukuabi tellija ei suuda oma isikut ja auto kasutamise õigust tõendada, kutsub meie meister kohale politsei. See on vajalik ärandamiste ja muude autodega tehtavate ebaseaduslike toimingute ärahoidmiseks.

Seepärast on meie meistrite auto lukuabi Tallinnas seaduslik ja turvaline.

Mida teha, kui autovõtmed on kadunud

Kui autovõti on kadunud, duplikaati aga pole, saame ka selles olukorras aidata. Teatage sellest meile lukuavamismeistrit kutsudes. Meie spetsialist võtab kaasa seadme, millega saab võtme koopia kohapeal valmistada.

Selleks eemaldab meister ühest lukust südamiku ja valmistab selle põhjal täisfunktsionaalse duplikaadi, millega saab mitte ainult luku avada, vaid ka auto käivitada.

Kui auto lahtilukustamiseks kasutatakse immobilaiseriga võtit, siis sellest kohapeal duplikaati valmistada ei saa. Me pukseerime auto oma teenindusse. Seal kodeerivad spetsialistid auto elektroonika ümber ja väljastavad uue võtme. Kulutame ka s