Käivitusabi Tallinnas

... Vaatamata sellele, et auto kasutab kütusena peamiselt bensiini, vajab see ka elektrit. 

Vaatamata sellele, et auto kasutab kütusena peamiselt bensiini, vajab see ka elektrit. Just elektri laengust vabastamine sütitab mootori kütuseaure. Seetõttu ei õnnestu ka tühja akuga auto käivitamine ning vaja läheb käivitusabi Tallinnas.

Seejuures saab aku tühjaks alati kõige ebasobivamal ajal. Paljud autoomanikud seisavad selle probleemiga silmitsi hommikuti, kui on vaja kiiresti tööle jõuda, ent mootor toob kuuldavale ainult iseloomulikku tuima klõpsatuse. Või tabab ebameeldiv olukord just õhtuti, kui ainuke soov on jõuda kiiresti koju. Meie töös on olnud mitu juhtumit, kus oleme läinud kliendile appi linnast välja – pärast Tallinnale avaneva vaate nautimist romantilisel kohtingul on autoomanikud seisnud silmitsi sellega, et auto ei käivitu. Meie abi on alati seisnud auto käivitamises krokodillidega.

Kuidas toimub käivitusabi Tallinnas

Esmapilgul tundub, et krokodillidega käivitamises pole midagi keerukat. Doonorauto aku ühendatakse vastuvõtva auto akuga (pluss plussiga, miinus metalliga). Eellaadimisele kulub paar minutit. Ja siis üritab “surnud” akuga auto omanik käivitada “terve” auto.

Helistades meie teenindusse, saab operaator uurida auto marki ja mudelit, mootori ja kütuse tüüpi ning auto üldist töökindlust. See teave on oluline. Auto käivitamist tuleb teha õigesti ning meie spetsialist vajab eelinfot enne väljasõitu.

Näiteks ei tohi käivitada diiselmootoriga autot bensiinimootoriga autoga. Asi on selles, et “diisel” nõuab suuremat käivitusvoolu kui muu kütus. Seetõttu võib käivitamise proovimine põhjustada doonorauto akule kahjustusi. Kui käivitamist vajab diiselmootoriga auto, saadab operaator väljakutsele samuti diiselmootoriga auto.

Lisaks ei suuda tõenäoliselt väiksem sõiduauto käivitada mõnda maasturit. Põhjus peitub ikka samas – mida suurem on mootor, seda rohkem käivitusvoolu see vajab. Väikse sõiduauto aku ei suuda teatud juhtudel “elustada” maasturit – pigem saab selle aku enne tühjaks.

Enne käivitusabi osutamist kontrollime kiiresti kliendi auto töökindlust. Kui kapoti avanemisel on kohe tunda tugevat kütuselõhna, on parem pukseerida auto teenindusse. Käivitamisel tekib mõnikord, väga harvadel juhtudel, krokodilli ja akuklemmi vahel säde. Kui säde tekib gaasisegus, võib see ka süttida.

Käivitusabi ei aita ka juhtudel, kui masina elektrijuhtmed on väga määrdunud või kahjustatud. Tõenäoliselt ei ole probleem mitte tühjenenud akus, vaid katkises vooluahelas. Sellisel juhul tuleb käivitusabi asemel pukseerida auto lähimasse teenindusse.
Käivitusabi Tallinnas

Meie spetsialistid teostavad käivitusabi Tallinnas õigesti ja korrektselt:

 1. Punane krokodill tühjenenud aku pluss poolusega;
 2. Teine punane krokodill doonoraku pluss poolusega;
 3. Must krokodill doonoraku miinus poolusega;
 4. Teine must krokodill ühendada mootori plokiga või kesega või muu metallist värvimata osaga. Ainult selline ühendamise järjekord tagab sädeme puudumise ja õige laadimise;
 5. Doonorakuga auto käivitatakse ning jäetakse käivitatuks 2-10 minutiks. See on vajalik tühja aku eellaadimiseks. Seejärel suretatakse mootor välja;
 6. Käivitatakse vastuvõtva akuga auto;
 7. Kui kõik on korras, eemaldatakse klemmid ja meie spetsialist lahkub.

Selliselt võtab käivitusabi Tallinnas aega vaid mõned minutid. Meie meistrid jõuavad kohale 15-30 minutiga, olenevalt piirkonnast – ja teie jõuate soovitud sihtkohta!

Miks tasub tellida käivitusabi Tallinnas meilt

Meie hädaolukorra teenus, mis on mõeldud ebameeldivasse olukorda sattunud sõitjatele, on parim teenus Eestis

Me ei väida seda alusetult:

 • Suur sõidukipark. Suudame käivitada nii diiselmootoriga hiiglasliku Toyota Tundra kui ka pisikese ning kompaktse linnaauto Smart ForTwo;
 • Meil on kõik vajalik. Meil on alati kaasas mitu komplekti pakse krokodillidega laadimiskaableid ja erineva pikkusega juhtmeid. Te ei pea otsima varustust oma auto pakiruumist;
 • Sõidame väljakutsele võimalikult kiiresti. Tallinna linna piirides jõuame kohale tavaliselt 15 minutiga või isegi kiiremini, pealinna piiridest välja jõuame poole tunniga;
 • Töötame ööpäevaringselt, ilma puhkepäevade ja pühadeta. Olete sattunud ebameeldivasse olukorda argipäeva hommikul või aastavahetusel – oleme alati valmis aitama;
 • Teenindame ka kaardimaksetega. Spetsialistidel on kaasas mobiilsed terminalid, nii et te ei pea muretsema piisava sularaha olemasolu pärast. Jah, teenindame ametlikult.

Tellige käivitusabi Tallinnas meie spetsialistidelt – see on kiirem, lihtsam ja usaldusväärsem, kui oodata parklas oma naabrit või püüda kaastundlikku juhti maanteel. Reageerime kiiresti nii suvesoojas kui ka lumisel talvel. Seega – helistage meile lihtsalt telefoninumbril  +372 5198 0111, ning teil ei õnnestu isegi igavleda, sest spetsialist saabub kõige vajalikuga väga kiiresti. Nii Tallinnas kui ka linnast väljas.