Mida teha, kui kaotasite korteri võtmed?

...  

Korteri võtmed kadunud? Ebameeldiv, kuid mitte lootusetu olukord. Kokkuvõttes saate ikkagi oma koju pääseda, kuigi mõnel juhul peate lukud vahetama või ukse taastama. Me ütleme Teile, mida teha, kui olete kaotanud oma korteri võtmed.

kadunud korteri võtmedKelle poole pöörduda abi saamiseks?

Korterisse pääsemisele aitavad kaasa mitmesugused organisatsioonid:

 • Päästeamet;
 • Tööstuslikud mägironijad;
 • Lukumeistrid.

Päästeamet

Päästespetsialistid on alati valmis lahendama mitmesuguseid hädaolukordi. Juhul, kui Te ei pääse majja või korterisse, nad tulevad kiiresti ja lahendavad probleemi. On ainult üks oluline puudus – uks hävitatakse täielikult.

Tööstuslikud mägironijad

Teine võimalus on kutsuda tööstuslikud ronijad. Nad lähevad katuselt alla ja sisenevad korterisse akna kaudu, mille järel nad avavad ukse seestpoolt. Siiski tuleb meeles pidada, et tööstuslikud mägironimisteenused ei tööta kõikides linnades ja nende teenused võivad olla üsnagi kallid. Ja tõenäoliselt öösel neile helistada ei õnnestu. Lisaks, kui aken või rõdu on suletud, on ülesanne veel keerulisem ja isegi laastavam.

Lukumeistrid

Kõige kasumlikum on vast helistada lukumeistritele. Meie eksperdid on võimelised toime tulema kõikide lukustusmehhanismidega. Töötame ööpäevaringselt ja tuleme appi ükskõik millisele aadressile. Kohale jõuame 15-30 minuti jooksul. Luku avamine ei kahjusta ust. Meie tagame ohutuse.

Pärast avamist soovitame lukku ikkagi vahetada. Alati on võimalus, et Teie võtmed on sattunud vale inimese kätte. Meie meistrid kannavad endaga kaasas erinevate tootjate lukke. Uue luku hind on umbes 60 eurot. Ja Teie kodu on taas usaldusväärselt kaitstud. 

Kuidas korteri omandiõigust tõendada?

Kõik spetsialistid vajavad kinnitust, et korter kuulub Teile – või Teil on õigus seda käsutada. Seetõttu ei õnnestu kellegi teise korterisse sattuda.

Parim viis korteri omandiõiguse kinnitamiseks on selle korteri notariaalne ostu-müügileping või üürileping. Kui selliseid kokkuleppeid pole, siis kontrollime informatsiooni Eesti kinnistusraamatust.

Mõnel juhul pole omandiõigust kohe võimalik kinnitada. Näiteks, kui tegemist on eriolukorraga:

 • Korteris on abitu sugulane – laps, pensionär, puudega või haige inimene;
 • Majas on esemeid, mis kujutavad endast teistele ohtu – triikraud põleb, küpsetusahi koos küpsetatava toiduga, aktiivrežiimile jäetud elektrikeris;
 • Majas on eriolukord, mis võib kahjustada inimeste tervist või vara – veelekked, avatud gaas jne.

Kui avasime ukse ja omanik ei suutnud omandiõigust ega kasutamist kinnitada, kutsume politsei.

Täiendavad näpunäited, kui korteri võtmed on kadunud:

 1. Rahunege ja otsige uuesti. Sageli jäävad nad tasku, koti või seljakoti voodri taha.
 2. Proovige korrata oma marsruuti töölt koju, inimesi, keda nägite, külastatud kohti. Kui lõdvestute ja mõtlete, on kergem meelde tuletada, kus korteri võtmed võivad olla – ja selle tulemusel nad ka leida. Näiteks kui nad jäid ostukeskusesse, viidi nad tõenäoliselt juba administratsiooni;
 3. Otsige välja asenduskomplekt. See võib olla sõprade, tuttavate, sugulaste juures. Kui üürite korterit, kontrollige, kas üürileandjal on see olemas;
 4. Tasub helistada politseisse. Seal on kaotatud vara kontor. Võib olla toodi võtmed juba sinna.
 5. Ärge rääkige oma