ASSA ABLOY töötas välja tänapäevased tugevdatud sissemurdmiskaitsega elektromehaanilised peitlukud

... ABLOY EL570 ja EL571 - ukse maksimaalne kindel sulgemine 

Kvaliteetse ukseluku valimine on tähtis ettevõtmine, millest oleme juba varasemalt rääkinud postituses ,,Kuidas valida ukselukku?”. Nüüd soovime täpsemalt tutvustda teile ASSA ABLOY lukke. ABLOY hoolitseb teie turvalisuse eest ja töötas seepärast välja uued elektromehaaniliste peittüüpi lukkude mudelid EL570 ja EL571. Tänu kahele riiglile kindlustavad need ukse maksimaalselt kindla sulgemise. Lukke juhitakse vajutatavate linkide abil. Lukumehhanismid piiravad pääsu mis tahes ruumi. Mõlemal mudelil on oma iseärasused. EL570 blokeerib ukse ainult sisenemisel, EL571 aga mõlemal pool. Mõlemad mudelid vastavad täielikult rahvusvahelistele kvaliteedistandarditele. Need on arvestatud töötama vähemalt 1 000 000 korda ning sobivad paigaldada erinevatele uksetüüpidele – täispuidust ustele, tuletõkkeustele jne.

ASSA ABLOY lukkude tüübid: EL570 ja EL571 


Sarja EFEND mudelite EL570 ja EL571 erinevus seisneb selles, et pääsu saab kontrollida kas ainult ühelt või mõlemalt poolt. ABLOY EL570 blokeerib ukse ainult sisenemisel, väljuda saab lihtsalt ruumis sees linki vajutades. Mudelil ABLOY EL571 on aga ühine varras, mis piirab sisse- ja väljapääsu mõlemalt poolt. Seejuures saab mõlemaid mudeleid elektrooniliselt avada mis tahes seadmest, mis suudab impulsse tekitada.

Mudelid EL570 ja EL571 mitte ainult vastavad rahvusvahelistele standarditele, vaid lausa ületavad neid. Neil lukumehhanismidel on rohkem riigleid kui ühelgi teisel. Kõik lukud on varustatud mitte ainult sirge riigli, vaid ka keelriigliga. Kuna riigel on kaksikkonstruktsiooniga, on seda lihtne paigaldada. Lukk on universaalne ega sõltu ukse lahtikäimise suunast.

Et ruumi sissemurdmise eest maksimaalselt kaitsta, on uute lukkude mehaaniline osa varustatud ANSI standardi ühetolliste silindritega. Elektromehaanilisi lukke EL570 ja EL571 juhitakse vajutatavatest linkidest 4/052 Ms/Cr, mis paigaldatakse nii sisse- kui väljapoole. Nendega komplektis tarnitakse kaht sorti vardad, nii eraldi varras kui ühtne varras.

Lukkude sobivus 

Mudel EL570 sobib hästi ruumidele, millest peab olena vaba väljapääs, näiteks avariiväljapääsudele. See kindlustab ukse kiire avamise seestpoolt – piisab ainult lingile vajutamisest. Seejuures on mõlemal lukumudelil kaks töörežiimi: «harilikult avatud» ja «harilikult suletud». See võimaldab neid kohandada ohutusnõuetega, millest tuleb objektil kinni pidada.

ABLOY EL570 ja EL571 on varustatud mugava indikatsiooniga. Elektromehaanilised lukud mitte ainult näitavad, mis asendis on riigel ja keel, vaid eraldi ka lingile vajutust mõlemal pool ust. Kui uks sulgub, lukustub see automaatselt. Samuti saab lukku juhtida sellele toite andmisega (12-24 V pidevvoolu). Selleks tuleb ukse sisse paigaldada kaabel, mille kulumiskindluse tõstmiseks on hea kasutada kaablikaitseid.

Ukselukkude otstarve on kaitsta korterit, maja, kontorit ja teisi ruume sissemurdmise eest. ASSA ABLOY on maailma suurim igat tüüpi lukumehhanismide tootja – ripplukud, elektromehaanilised pääsukontrolli süsteemist juhitavad lukud jne. Samuti sisaldab tootevalik sulgureid ja muid rauakaupu. ASSA ABLOY tooteid peetakse kõige töökindlamateks ja kvaliteetsemateks, mille tõenduseks on kõigil toodetel kvaliteedisertifikaat.